Matura -18 lat – Co bym zrobiła, gdybym zaczynała od zera?

Co bym zrobiła, gdybym jeszcze raz zaczynała od zera? Tuż po maturze…

Obecny okres matur to na pewno stresujący czas dla maturzystów. Pamiętam ten moment wielu egzaminów, dokładnie 11 lat temu. Niełatwy etap wkraczania w dorosłość i decyzji “Co dalej?”
 
 
Lecz prawdziwa presja dopiero zaczyna się tuż po maturach- na etapie wyboru ścieżki kariery, dalszej edukacji czy pierwszej pracy zarobkowej. To trochę taki Nowy Początek.
Co zrobiłabym, gdybym miała zaczynać ponownie od zera? Wracając myślami do momentu, gdy miałam 18 lat i oprócz dużych marzeń nie miałam praktycznie nic- wtedy zaczęłam od Inwestycji w siebie! I z perspektywy czasu Dziękuję sobie za ta decyzję!
 
 
Podejmując pierwsze kroki zawodowe uczestniczyłam w wielu szkoleniach “po godzinach”, czytałam książki, poznawałam ludzi, którzy osiągali niezależność finansową – to do czego dążyłam. Słuchałam webinarów online, czytałam treści pisane przez praktyków. Poznając ich sposób myślenia mogłam kształtować swoją perspektywę i budować pewność siebie.
 
 

Dziś zrobiłabym dokładnie tak samo! Szczególnie w sferze finansów – wiedza jest początkiem właściwej drogi.

Ziarno wiedzy musi zostać zasiane, by następnie zbierać plony!

To właśnie praktyczna wiedza i konkretne umiejętności finansowe pozwalają unikać wielu błędów. Niestety szkoła nie uczy finansów i przedsiębiorczości… Po napisaniu matury nie wiedziałam jak prowadzić dochodową firmę, jak skutecznie się komunikować, jak optymalizować swój biznes i rozwijać go mądrze, jak zarządzać własnym budżetem czy inwestować nadwyżki finansowe. Tego wszystkiego nauczyłam się już w trakcie działania, często tracąc wiele okazji. Jak wiele błędów i pomyłek mogłabym uniknąć mając chociażby fundamenty wiedzy finansowej?
 
 
Dlatego zawsze mówię, że podstawą sukcesu jest praktyczna wiedza, która przekłada się na realne rezultaty. Bo to “Standardowa edukacja zapewni przeżycie. Samokształcenie – fortunę”.
 
 

Dziś tej wiedzy nie brakuje – lecz trzeba ją mądrze wybierać! A tą praktyczną z zakresu finansów i psychologii możesz zdobyć ją chociażby na moim profilu.


A co Ty byś zrobił/zrobiła zaczynając jeszcze raz swoją drogę zawodową czy biznesową? Podziel się tym w komentarzu poniżej.

matura
Zamykamy zapisy za:
:
:
: