4 reguły zarządzania finansami osobistymi i firmowymi

Określenie własnych zasad w sferze pieniędzy jest kluczem do sukcesu!

1. Rozumienie
W życiu spotykamy się z różnymi zagadnieniami, które dotyczą pieniędzy. Istotne jest by zadbać o jego rozumienie przed podjęciem decyzji.
Dlaczego to jest tak ważne?
Mówi się, że ten 1 podpis może dawać wiele możliwości lub może skończyć się katastrofą finansową, która wpływać będzie także na pozostałe sfery życia w postaci np. kryzysu psychicznego, depresji czy rozwodu.
2. Policz, zanim podejmiesz decyzję
Ta zasada wynika z tej 1, gdyż brak rozumienia konkretnego instrumentu finansowego, sprawia, że nie liczymy czy ta propozycja jest właściwa i dobra. Umiejętność liczenia pozwala szukać rozwiązań i nie wpadać w pułapki, gdzie wiele pieniędzy możemy tracić…
3. Negocjuj i walcz o swoje!
Każdą ofertę da się negocjować. Dzięki czemu można wiele zaoszczędzić, a nawet zarobić! A, żeby wiedzieć co negocjować potrzebujesz to określone zagadnienie rozumieć oraz policzyć. Większość ludzi najczęściej nie ma świadomości, że wszystkie warunki da się negocjować, także te w instytucjach finansowych.
4. Decyzja czyli podjęcie określonego działania
Jednak pamiętaj, że Twoja decyzja nie zawsze musi być na “TAK”. Masz prawo do odmowy, jeśli wiesz, że to nie jest dla Ciebie korzystne!
Najczęściej boimy się odmawiać, a wynika to z braku pewności finansowej…
Jednak skutkiem niewłaściwych decyzji są problemy, wysokie zobowiązania czy nawet długi…. By uniknąć tych smutnych konsekwencji własnych decyzji zadbaj o wiedzę!
Edukacja finansowa jest to umiejętność jak każda inna! I można się tego nauczyć, pomimo, że w szkołach nas tego nie nauczono…
Pamiętaj! Kieruj się zawsze podejściem: Moje Pieniądze – Moje Zasady!

To Ty dyktujesz warunki – a możesz to zrobić mając osobistą pewność finansową! 

Co Ty o tym sądzisz?

Zamykamy zapisy za:
:
:
: