5 powodów dla których warto podróżować

Odkąd tylko pamiętam uwielbiałam poznawać nowe miejsca, nowych ludzi i nowe perspektywy patrzenia na świat. Kiedyś, gdy jeszcze nie mogłam sobie pozwolić na podróże po świecie – ogromną radością był dla mnie wyjazd nawet gdzieś blisko.
Z podróżami tak jest, że jak już się zacznie to trudno jest przestać. Podróże wciągają i uzależniają. I dobrze, bo jest kilka powodów dla których warto to robić!

Podróże rozwijają

Poznawanie nowych miejsc sprawia, że poszerzamy swoje horyzonty myślowe i perspektywy. Sprzyja to też kreatywności i powstawaniu nowych pomysłów. Nawet po weekendowym wyjeździe można wrócić naładowanym nową energią do działania i z głową pełną świeżych koncepcji.

Budowanie doświadczenia życiowego

Ludzie, którzy podróżują budują swój “bagaż” doświadczeń, bo to właśnie próbowanie nowych rzeczy pozwala wyrabiać własne opinie na określony temat, poznać PRAKTYCZNE działanie i wyciągać wnioski. Doświadczanie jest najlepszą lekcją życiową. O wiele lepszą niż jej znajomość w teorii.

Pokonywanie własnych barier​

Zarówno tych mentalnych, jak i językowych. Coś co jest nowe i inne niż to co Nam znane na codzień zawsze wzbudza jakieś emocje czy chociażby niewielki stres. Jednak satysfakcja z siebie po zrobieniu tego wynagradza cały trud. Bycie otwartym na pokonywanie wyzwań to dziś pożądana kompetencja, która buduje siłę charakteru o wiele lepiej niż masa sukcesów.

Odkrywanie siebie i osobistej motywacji

Podróże pozwalają kształtować własną postawę do życia i zaufanie do siebie. Jest to świetna okazja, by zastanowić się nad prawdziwą motywacją do osiągania celów życiowych i odczuwania szczęścia. Oprócz tego dają wolność i poczucie niezależności, a także budują większą pewność siebie i odwagę.

Budowanie relacji międzyludzkich​

Bez wątpienia przeżywanie wspólnych przygód buduje zaufanie. Takie historie zostają w pamięci na dłużej i tworzą silną więź. Nowe miejsca to także wiele możliwości na poznawanie nowych ludzi, innych kultur i ich sposobu myślenia czy działania.
Dla mnie podróże przede wszystkim pozwalają wyrwać się z codziennej rutyny i zdystansować się od różnych spraw. Teraz jest to już pewnego rodzaju styl życia. Daje mi wiele radości, ekscytacji i spełnienia!
 
Daj znać w komentarzu jakie są powody dla których Ty lubisz podróżować?
warto podróżować
Zamykamy zapisy za:
:
:
: