Czy temat pieniędzy musi być trudny?

To właśnie wokół pieniędzy powstało w społeczeństwie mnóstwo stereotypów, które są powtarzane od lat. Jednym z nich jest chociażby to, że “Finanse są trudne”. Zbyt często są powtarzane takie słowa “Nie znam się na tym”, “Nie lubię tego”, “Trzeba mieć fachową wiedzę” albo co gorsza: “To mnie nie dotyczy”. Hmm, Naprawdę..? 
 
Pieniądze istotnie dotyczą ważnych sfer Naszego życia, takich jak zdrowie, edukacja, rodzina, czas wolny, emerytura czy budowanie kariery. Bez względu na wiek, miejsce zamieszkania czy wykształcenie mamy z pieniędzmi do czynienia płacąc rachunki czy robiąc zakupy w sklepie. Także wtedy, gdy spełniamy swoje marzenia!
 
Dotyczy to każdego z Nas! Już od najmłodszych lat. A jednak tak niewielka liczba osób ŚWIADOMIE nimi zarządza, oszczędza czy planuje ich pomnażanie… Zaledwie 4% Polaków planuje w skali roku, a zdecydowana większość robi to z dnia na dzień. To podejście jest często przyczyną sięgania po szybkie pożyczki-chwilówki czy karty kredytowe. Jednak konsekwencją tego jest coraz większe zadłużanie się…
 
To działanie wynika z wielu powodów. Chociażby z tego, że nikt Nas tego nie uczył! W szkole dowiadujemy się na biologii o budowie pantofelka, czy poznajemy historię starożytności, jednak w praktyce większość z Nas skorzysta z tej wiedzy może kilka razy w skali całego życia. A o pieniądzach, które otaczają Nas na co dzień nie uczymy się wcale… To jest przerażające.
 
Dodatkowo pieniądze wzbudzają wiele, często skrajnych emocji. Od radości i szczęścia po strach, lęk czy złość i rozczarowanie… Te negatywne emocje szczególnie dotyczą strat finansowych czy podejmowania złych decyzji, co prowadzi do kłótni, wielu nieporozumień i dużego stresu. A to wszystko jest przecież kwestią braku wiedzy…
 

Czy można zmienić postawę wobec pieniędzy oraz działanie dotyczące finansów osobistych? By móc odzyskać większą KONTROLĘ nad swoim życiem…?

 
Oczywiście, że tak! Bo większość podejmowanych działań zaczyna się od myślenia. Przekonania wielokrotnie powtarzane stają się prawdą, a my zaczynamy w nie bezpodstawnie wierzyć… Co w dłuższej perspektywie jest bardzo krzywdzące!
 
Myślenie, że “Finanse są trudne” – to właśnie jedna z BLOKAD FINANSOWYCH, które hamują Nas przed podjęciem właściwego działania!
Sama się o tym przekonałam, jak i wiele uczestników moich szkoleń, szczególnie kobiet, które tak samo jak ja kiedyś kurczowo trzymały się tego przekonania – przy okazji tworząc sobie barierę przed budowaniem świadomości finansowej.
 
Dlatego jeśli dziś temat pieniędzy wydaje się dla Ciebie “czarną magią” – koniecznie zaufaj mi i zostań ze mną na tym profilu! Gwarantuję, że w miarę czytania i słuchania kolejnych treści przekonasz się, że język pieniądza i jego rozumienie jest dziecinnie proste i łatwe.
 
To w efekcie przełoży się na budowanie wspierających Nawyków Finansowych, skuteczne zarządzanie pieniędzmi, a także większe zarobki i świadome pomnażanie, które w czasach wysokiej inflacji nie jest już tylko opcją, lecz koniecznością.
 
W myśl zasady: “Wszystko jest trudne – dopóki nie staje się łatwe” daj sobie szansę na poznanie mechanizmów finansowych, które będą budowały Twoją przewagę!
temat pieniędzy musi być trudny
Zamykamy zapisy za:
:
:
: