Jak prawidłowo planować i realizować cele?

Jak prawidłowo planować i realizować cele? Nie tylko te finansowe

 

Jak często zastanawiasz się nad tym co jest Twoim największym marzeniem, albo ile chcesz zarabiać?

Jako Psycholog Biznesu podczas rozmów z klientami często słyszę, że największą trudnością jest realizacja celów, nawet tych, które wydają się być w zasięgu Naszej ręki. Jeśli chodzi o temat PIENIĘDZY – każdy z Nas chciałby zarabiać ich więcej, lecz nie zawsze wykonanie ustalonego planu staje się rzeczywistością. Z czego to wynika? I co zrobić, by zwiększyć prawdopodobieństwo osiągania ustalonych zamierzeń?
 

Z pomocą przychodzi Nam sprawdzona metoda na wyznaczanie celów, oparta o badania naukowe. Poznaj szkielet i fundamenty sposobu na realizację planów, nie tylko w sferze finansowej!

Metoda WOOP, o której mowa składa się z 4 prostych kroków:

Krok 1 to angielskie słowo “Wish” – co oznacza marzenie, życzenie.

Najlepsze efekty daje wizualizacja swojego pragnienia. Dla przykładu mogą być to wymarzone wakacje. Im więcej szczegółów obrazu – tym lepiej.

Jeśli mamy w głowie obraz swojego celu – czas na 2 krok jakim jest słowo “Outcome”- wynik, korzyść.

Tutaj należy pomyśleć – jaki jest najlepszy możliwy rezultat tego celu. Jest to niezbędne, aby wzmocnić motywację i stworzyć przekonanie, że jest to realne do zrobienia.

3 element to PRZESZKODY.

Każdy dobrze ułożony plan zakłada także możliwość pojawienia się potencjalnych trudności, które mogą wystąpić i utrudnić Nam osiągnięcie celu. Kluczem jest zatem identyfikacja hamulców.

Czy są to czynniki wewnętrzne niewspierające przekonania, negatywne emocje albo brak pewności siebie. Albo elementy zewnętrzne okoliczności lub środowisko.

4 najważniejszy i finalny element metody WOOP to Określenie Planu – czas na wskazanie konkretnego działania, które należy podjąć. Takie, które w danym momencie i sytuacji będzie najbardziej efektywne.

Metoda WOOP to bardzo proste, i jednocześnie skuteczne narzędzie. Jest to sposób na zwiększenie motywacji. Największą jej siłą jest identyfikacja przeszkód, które mogą się pojawić na drodze do realizacji celu.
WOOP – krok dalej niż pozytywne myślenie.
 
 
Jeśli nauczysz się tej metody i zastosujesz ją w praktyce, jestem przekonana, że Twoje marzenia mogą stać się rzeczywistością. Dokładnie tak jak stały się dla wielu moich klientów, którzy ten sposób zastosowali. Jak i także dla mnie, gdyż regularnie korzystam z tej taktyki przy planowaniu celów.

Daj znać w komentarzu jakie aktualnie cele i marzenia chcesz zrealizować?

jak prawidłowo planować
Zamykamy zapisy za:
:
:
: