Jak “Efekt Latte” uszczupla portfel?

Jak “Efekt Latte” uszczupla portfel? I sprawia, że wpadamy w pułapkę myślenia “ceną”?

Wiele decyzji zakupowych jest podejmowanych ze względu na cenę.

Łatwiej kupić coś co jest tanie i zupełnie niepotrzebne niż to co jest ważne, ale droższe. Jest to pułapka umysłu, którą należy natychmiast świadomie u siebie zdefiniować, by nie musieć ciągle kręcić się w kółko i stale powtarzać, że coś jest za drogie…

Rozwiązanie jest prostsze niż nam się wydaje i nie chodzi o zwiększanie zarobków. Sposób ten dotyczy pewnej zmiany myślenia i modyfikacji nawyków zakupowych. Złapanie tego “zabójczego wroga” jakim jest “efekt Latte” sprawi, że będzie Cię stać na więcej!
Tak jak kropla drąży skałę tak drobne wydatki drenują Twój portfel. Oblicz swój “efekt Latte” za pomocą wzoru, który znajduje się w tym video oraz poniżej:
CZĘSTOTLIWOŚĆ x CENA = CAŁOROCZNY KOSZT
Często to może być kwota oszczędności, która pozwoliłaby Ci zacząć świadomie pomnażać swoje pieniądze zamiast czekać, aż sytuacja finansowa sama się poprawi.
 
Jeśli wiesz gdzie uciekają Twoje pieniądze – możesz zacząć to zmieniać.
Reasumując – Nie chodzi o to, żeby całkowicie rezygnować z tego, co umila nam życie, lecz raczej o racjonalizację małych nawyków finansowych w imię korzyści na większą skalę, jaką jest chociażby pomnażanie pieniędzy czy praktyczne inwestycje, np. w edukację.
Nadrzędnym celem jest zbudowanie takiego bezpieczeństwa finansowego, które będzie pozwalało na kupowanie tego na co masz ochotę bez jakichkolwiek wyrzutów sumienia. A ten stan będzie miał miejsce jeśli zadbasz już dziś o właściwe rozumienie narzędzi i mechanizmów finansowych.
 
Na tym polega właśnie Dochodowy Plan Finansowy!
Jak w praktyce wygląda “efekt Latte” u Ciebie? Co jest tym częstym ale drobnym wydatkiem, który możesz zamienić na oszczędności lub inwestycje?

Zamykamy zapisy za:
:
:
: