Reguła Pareto w finansach

Jak wykorzystać regułę 80/20 w finansach?

Słynna zasada PARETO zakłada, że 80% rezultatów osiągamy dzięki 20% naszych działań. Jak można to odnieść do finansów?

Kiedyś usłyszałam takie zdanie “Sukces polega na robieniu wszystkiego, co właściwe, a nie na robieniu właściwie wszystkiego”

Prawdą jest to, że nie jesteśmy w stanie osiągnąć wszystkiego w takim czasie jakim dysponujemy, bo doba każdego z Nas ma tylko 24 godziny. A oprócz właściwego zarządzania finansami przecież jest jeszcze życie zawodowe, prywatne, odpoczynek czy własne hobby. Zatem – Na czym należy się skupić w temacie finansów osobistych, by określone działania dawały największe efekty?

W zarządzaniu finansami kluczowych 80% to

PSYCHOLOGIA

Ale jak to? Przecież Finanse głównie kojarzą się z domeną umysłu ścisłego. Jednak nic bardziej mylnego… Finanse to często więcej psychologii niż matematyki.

Odpowiednie uporządkowanie finansów osobistych wymaga przede wszystkim dyscypliny, dobrych nawyków, silnej motywacji i umiejętności odroczonej gratyfikacji, czyli odkładania nagrody na później, a także cierpliwości i kontroli własnych emocji.

Jednak do prawdziwego 100% finansowego efektu należy mieć także kluczową wiedzę finansową, tak, aby podejmować decyzje racjonalnie i umieć policzyć co jest dla ciebie szansą i możliwością, a co nie.

Dlatego pierwsze inwestycje na które warto się decydować to inwestycja w odpowiednią wiedzę finansową.

O tych elementach zarówno z punktu widzenia psychologii finansowej jak i konkretnych finansów rozmawiamy na tym profilu. Bądź więc na bieżąco!

Zamykamy zapisy za:
:
:
: