Jak zadbać o bezpieczeństwo finansowe?

Praktyczne i gotowe do wdrożenia sposoby znajdziesz poniżej.

Poczucie bezpieczeństwa to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Jak wynika z powszechnie znanej piramidy potrzeb Maslowa – tuż po zaspokojeniu elementarnych potrzeb fizjologicznych znajduje się potrzeba zabezpieczenia siebie i swoich najbliższych, co także spełnia niezwykle ważne potrzeby społeczne. A więc bezpieczeństwo to również stabilizacja finansowa. Wynika to z naszych naturalnych uwarunkowań do życia w komforcie i spełnieniu.
 
Goniąc za niezdefiniowanym do końca “szczęściem” często zapominamy o tym, że pierwszym podstawowym krokiem do tego jest właśnie Bezpieczeństwo Finansowe. Jak mądrze o nie zadbać?
 
  •  Planuj i dziel swój Budżet
    W Budżecie przede wszystkim podstawą jest to, by nie wydawać więcej niż aktualny stan posiadania. Pokusa korzystania z szybko dostępnych pożyczek może szybko wymknąć się spod kontroli. A świadomość złych decyzji można zauważyć dopiero po czasie- patrząc w długim terminie.
  •  Zbuduj system dla oszczędności
    Wszyscy wiemy, że oszczędzanie jest ważne, jednak w praktyce mało osób naprawdę robi to regularnie. Przyczyną nie jest więc brak chęci, tylko raczej brak odpowiedniego systemu i programu, który może skutecznie gromadzić założoną sumę oszczędności oraz zapewnić ich zabezpieczenie, a także możliwość ich pomnażania.
  •  Zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych wydarzeń
    Czy życie jest zawsze przewidywalne czy z reguły nieprzewidywalne? Sytuacje, takie jak utrata pracy z dnia na dzień, wypadek czy choroba, mogą przytrafić się każdemu. Ważne jest, aby być na taki moment przygotowanym, a do tego potrzebne są pieniądze, które pomagają radzić sobie z problemami w takich kryzysowych sytuacjach.
  • Planuj długoterminowo
    Emerytura to słowo o którym w młodym wieku zazwyczaj się nie myśli. A jednak każdy z nas chciałby żyć na godnym poziomie w podeszłym wieku. Jednak nie ma co się oszukiwać – prawna gwarancja przyszłości w Polsce to jedynie część obecnych dochodów, za 30 lat będzie to zaledwie 24,6%. A więc z czego będzie trzeba zrezygnować? 
Bezpieczeństwo finansowe to fundament poczucia komfortu. Warto zadbać o nie dobrze, by nawet w “podbramkowych” sytuacjach pozostać stabilnym i nie musieć wywracać swojego życia do góry nogami.
Jaki jest Twój plan finansowy, który prowadzi do bezpieczeństwa?

Zamykamy zapisy za:
:
:
: