Jak zarządzać budżetem i odkładać więcej

Jak we właściwy sposób zarządzać pieniędzmi i oszczędzać skuteczniej?

 

Każdy z nas chciałby mieć więcej pieniędzy, ale praktyka wskazuje że wychodzi nam to tak sobie. Nie mamy podstawowej wiedzy w kwestii zarządzania FINANSAMI. Nie wiemy co zrobić, by ZARABIAĆ WIĘCEJ, jak WYDAWAĆ mądrze, jak pomnażać ŚWIADOMIE…

Wiem, że może to jest generalizacja, lecz fakty same mówią o tym, że często wydajemy pieniądze w niekontrolowany sposób. Ponad 40% społeczeństwa brakuje do pierwszego… I muszą pożyczać pieniądze. Nie jest to optymistyczny scenariusz…

Brak kontroli nad swoim budżetem w konsekwencji prowadzi do kłótni w związku, negatywnych emocji czy poczucia winy…

Żeby uniknąć tego typu sytuacji związanych z finansami warto wyrobić sobie PODSTAWOWY NAWYK FINANSOWY, który brzmi: “Kontroluj swoje wydatki!”

Zarządzanie budżetem domowym czy osobistym pozwala ograniczyć sytuacje, w której pieniądze uciekają nam przez palce…

Poznaj prostą metodę kontroli swoich pieniędzy, która polega na dzieleniu na konta! Może Nam to przypominać świnkę-skarbonkę z dzieciństwa.

Konto nr 1 to Oszczędności

By uniknąć nagłych sytuacji kryzysowych, których udziałem jest brak pieniędzy – warto pomyśleć o tym wcześniej odkładając minimum 10% swojej pensji.

Co znajduje się na koncie nr 2?

Są to niezbędne koszty życia – opłaty i rachunki, które płacimy co miesiąc. Jednak nie powinny one przekraczać 60% dochodów.

Konto nr 3 to pozostałe 30%

Są to przyjemności, edukacja i inne wydatki – prezenty czy okazje okolicznościowe, takie jak chociażby impreza rodzinna. Są to tak samo ważne elementy Naszego życia, które kosztują. Szczególnie warto wziąć pod uwagę zdobywanie nowej wiedzy zwłaszcza z zakresu finansów, bo to sprawi, że w portfelu będzie pojawiać się więcej pieniędzy!

Wcielenie tej metody zarządzania swoim budżetem daje korzyści na wielu różnych poziomach. Zyskanie większej pewności siebie w obszarze finansów, budowanie wspierających nawyków, czy właściwa postawa, którą możemy przekazywać dzieciom to tylko kilka użytecznych możliwości.

Wielu uczestników moich szkoleń po wdrożeniu tej metody zyskuje minimum 10% więcej pieniędzy, które wcześniej “uciekały”. Nawet bez zwiększania dochodów – sama analiza i racjonalne podejście do pieniędzy już zmienia bardzo dużo!

Daj znać w komentarzu co o tym sądzisz?

Czy ta taktyka pozwoli Ci zarządzać swoim budżetem bardziej świadomie?

jak zarządzać budżetem
Zamykamy zapisy za:
:
:
: