Pieniądze i szczęście

Czy pieniądze i bogactwo to kwestia szczęścia?

 
 Jednym z najczęściej wyznaczanych celów jest pragnienie zarabiania więcej pieniędzy. Szukając zatem rozwiązań i możliwości na osiągnięcie tych zamiarów pojawiają się te racjonalne sposoby i argumenty, które należy wziąć pod uwagę. Lecz mnóstwo osób kieruje się również emocjami zestawiając pieniądze ze szczęściem i pewnego rodzaju powodzeniem, które przytrafia się tylko nielicznym.
 

Nadal krąży w społeczeństwie wiele przekonań, które brzmią: “Ten Bogaty to miał szczęście”; “Trzeba mieć dużo szczęścia, żeby zarabiać krocie” i chyba najpopularniejsze związane ze szczęściem to: “Pieniądze szczęścia nie dają”.

Czy jest jakaś magiczna reguła, która pozwala spełnić życzenia o posiadaniu większej ilości pieniędzy? 

A więc jak to jest? Czy pieniądze i szczęście zawsze idą w parze?

Odpowiedzi nie należy szukać daleko.

Tą machiną do zarabiania pieniędzy jest każdy z Nas! A konkretnie Nasza wiedza, umiejętności i kompetencje, które pozwalają Nam budować mądrą postawę do pieniędzy i dzięki temu skutecznie pomnażać i zarabiać!

Wiem, że ta odpowiedź może być dużym rozczarowaniem lecz nie mam zamiaru mydlić oczu i mówić, że jest inaczej… Sama kiedyś wierzyłam w magiczne drogi na skróty i istnienie “złotego Graala”, który rozwiązuje wszystkie problemy finansowe. Wiara w szczęście w dziedzinie finansów powoduje, że zamiast działać i podejmować kolejne, nawet małe kroki – można przyjąć bierną postawę i czekać całe życie na uśmiech od losu.

Dlatego zamiast zwlekać – warto szczęściu pomóc się do Nas zbliżyć i spotkać się z nim w połowie drogi!  Czy nie brzmi to lepiej? Dla mnie tak!

Wiele osób z którymi pracuję już przekonało się, że Sukces Finansowy nie jest kwestią szczęścia. To wynik działania przyczyny i skutku. By osiągnąć odpowiednie, pożądane skutki finansowe – należy poznać konkretne wskazówki i działania, które są ich powodem.

Co zatem stoi po stronie przyczyny?

Praktyczne umiejętności zarządzania budżetem, zarabianie i budowanie dochodowej kariery, a także kwestie dotyczące pomnażania pieniędzy. Czy to wystarczy? Jest jeszcze jeden ważny aspekt, o którym niewiele się mówi w świecie finansów… Jest on związany z umiejętnością kontroli Naszego umysłu.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wyniki finansowe nie mają nic wspólnego z wykształceniem, pochodzeniem, miejscem zamieszkania, wiekiem, czy innych zewnętrznych okoliczności. Zależą od tego jak myślimy, jak postępujemy i przede wszystkim od tego jakie działania są ciągle powtarzane, czyli zależy od Naszych Nawyków! Przyczyna leży w dużej mierze w Naszej mentalności!

Cały proces zarabiania pieniędzy i pomnażania majątku zaczyna się od sposobu myślenia, który z kolei prowadzi do odpowiedniego działania lub jego braku.

A jaki jest Twój pogląd na pieniądze i bogactwo?

pieniądze i szczęście
Zamykamy zapisy za:
:
:
: