Pięć najczęstszych błędów finansowych u kobiet

Są tylko dwa sposoby, żeby zdobyć praktyczne doświadczenie, szczególnie w sferze finansów: nauka na własnych błędach albo na błędach innych. Ten drugi sposób – nauka na doświadczeniach innych jest zdecydowanie najtańszy i najprostszy, a jednocześnie najrzadziej stosowany.

Jakie są najczęstsze błędy finansowe u kobiet?

Poznaj listę 5 najczęstszych błędów finansowych popełnianych przez kobiety, byś sama mogła ich uniknąć! I dzięki temu szybciej zbliżyć się do sukcesu finansowego.

Błąd #1 Zarabiamy i… to tyle…

Brak zainteresowania własnymi finansami to kwestia, która jest powodem wielu późniejszych kłopotów. Poczucie swobody, kiedy wszystko jest okej, powoduje, że nie myślimy co będzie w przyszłości, kiedy mogą pojawić się jakieś wyzwania…
To właśnie w dobrych czasach przygotowujemy się na gorsze. Trzymając się tej zasady możemy mówić o prawdziwej niezależności i wolności finansowej

Błąd #2 Działanie bez celu i finansowego planu

Wydawanie pieniędzy przez chwilowy przypływ emocji lub zachciankę prowadzi do szybkiej ich utraty. Brak konkretnych celów finansowych sprawia, że pod koniec miesiąca zazwyczaj nie wystarcza pieniędzy na to co najważniejsze.
Zasada, która pozwala trzymać kontrolę nad swoimi pieniędzmi brzmi:
“Nie mów mi jakie są Twoje priorytety. Pokaż mi na co wydajesz pieniądze, a sam Ci powiem, gdzie one są.”

Błąd #3 Odkładanie oszczędzania na koniec miesiąca

To metoda większości z Nas, nie tylko kobiet… Otrzymując pensję w pierwszej kolejności płacone są bieżące rachunki, a dopiero to co zostanie- to oszczędności. Zasada powinna być ODWROTNA! W pierwszej kolejności należy zadbać o oszczędności, a dopiero z pozostałej kwoty płacić wszystkie zobowiązania. Dzięki temu nigdy nie pojawi się sytuacja, w której “nie ma co odłożyć”.

Błąd #4 Brak kontroli swoich wydatków

Pieniądze przelatują Nam przez palce, bo spora ich suma kryje się w “drobnych rzeczach”. Żeby mieć większą kontrolę – najlepiej posiadać listę zakupów. To pozwala robić zakupy trzymając się ustalonego wcześniej planu.

Błąd #5 Wysokie oczekiwania i chęć szybkich efektów

Najczęściej chcemy dużo, szybko i najlepiej NA TERAZ. A w temacie pieniędzy kluczowy jest przede wszystkim CZAS oraz budowanie odpowiednich Nawyków Finansowych.
Jakie błędy z tej listy uważasz za najbardziej kosztowne?

Koniecznie napisz w komentarzu poniżej!
najczęstszych błędów finansowych
Zamykamy zapisy za:
:
:
: