Jak mieć więcej pieniędzy?

Najprostsza odpowiedź to: Więcej zarabiać! Lecz czy to rozwiązuje ten problem w pełni jeśli za zakupy i tak płacimy więcej? Nikt z Nas nie chce przecież wpaść w PUŁAPKĘ BŁĘDNEGO KOŁA i kręcić się jak chomik w kołowrotku w pogoni za pieniądzem.
 
Zatem Jak budować swój majątek świadomie i mądrze? Co zrobić, by pomnażać swoje oszczędności, zamiast patrzeć jak topnieją niczym śnieg z odchodzącej zimy?
 
Te i inne pytania dotyczące pieniędzy sprawiają, że coraz więcej osób zaczyna szukać PRAKTYCZNYCH rozwiązań i sprawdzonych możliwości.
 
 

Co jednak wpływa na to, że zaczynamy budować swój majątek rozsądnie? Poniżej 3 kluczowe elementy

Okoliczności, czyli powód wielu wymówek i porównywania się do innych… Miejsce z którego STARTujemy.

W tej kategorii możemy wziąć pod uwagę takie czynniki jak miejsce dojrzewania czy zamieszkania, etap wychowania i edukacji szkolnej czy geny, talenty, a może nawet otrzymany spadek. O ile w życiu dorosłym można rozwijać talenty czy zmienić miejsce zamieszkania, by mieć dostęp do możliwości -o tyle na pozostałe kwestie nie mamy bezpośredniego wpływu. Jest to pewien punkt STARTU. Nikt z Nas go nie wybiera, lecz to na co mamy konkretny wpływ to kolejne 2 elementy.

Wiedza – istotny element od którego zaczyna się ŚWIADOMOŚĆ FINANSOWA

Są to 3 kroki: oszczędzanie, zarabianie, inwestowanie. 1 krok to optymalizacja wydatków, czyli zarządzanie budżetem domowym. Jednak samo oszczędzanie nie wystarczy. Należy systematycznie zwiększać dochody -czy to z pracy czy z prowadzonego biznesu. Można to robić chociażby dzięki zdobywaniu kompetencji. Zarówno tych twardych w konkretnym zawodzie, jak i tych miękkich dotyczących sposobu komunikacji i negocjacji.
3 krok to mądre inwestowanie, które sprawi, że to pieniądze będą pracować dla Ciebie, a nie Ty na nie. Dziś jest to już konieczność, nie tylko opcja

Działanie – aspekt, bez którego NIE DA SIĘ osiągać efektów i poprawiać sytuacji materialnej.

Wiele osób ma jakieś zasoby wiedzy, czyta, inspiruje się, lecz nic z tym nie robi… W obecnych czasach wysokiej inflacji – Czy stać Cię na to, by nic z tym nie robić? Bierność w tej sferze może nie potrwać długo…
To właśnie na tym etapie często ograniczają Nas przekonania dotyczące pieniędzy oraz brak nawyków finansowych.
Kluczowe jest tutaj podjęcie kroków, które systematycznie i konsekwentnie będą powtarzane. Nawet jeśli nie masz pełnej wiedzy, ważniejsze jest to, że ciągle idziesz do przodu.
 

Co zatem należy zrobić, by zbliżać się do bogactwa zamiast się od niego oddalać?

Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku i nie inaczej jest w tej drodze do niezależności finansowej. Z opisanych 3 kategorii wybierz 1 aspekt nad którym chcesz w najbliższym czasie pracować i po prostu zacznij to robić.

Napisz w komentarzu, który aspekt jest dla Ciebie w tym momencie najbardziej istotny?

jak mieć więcej pieniędzy
Zamykamy zapisy za:
:
:
: