Jak oszczędzać pieniądze bez obniżania standardu życia?

Oszczędzanie – temat o którym teoretycznie słyszymy od dzieciństwa, gdy odkładaliśmy do świnki skarbonki. W życiu dorosłym nadal wiemy, że to jest konieczne, lecz W PRAKTYCE wychodzi różnie…
Statystyki jasno pokazują, że prawie 80% osób w naszym kraju nie odkłada pieniędzy! Są też ludzie zapobiegliwi, którzy gromadzą pieniądze, lecz zdarza się, że ich ubywa i z nawyku oszczędzania nic nie wychodzi.
Konsekwencją tego są nie tylko problemy finansowe, ale przede wszystkim negatywne emocje-strach, lęk o przyszłość, kłótnie rodzinne, a także brak pewności siebie i stabilności w finansach.
 

Co jest powodem tych ograniczeń, które wpływają na to, że długoterminowo My Polacy nie potrafimy konsekwentnie oszczędzać?

 
Powodem wielu ograniczeń kreowanych W NASZEJ GŁOWIE są słowa, których używamy. Język, którym mówimy do siebie w Dialogu Wewnętrznym jest początkiem całego procesu, który zachodzi później.
Pułapka językowa to słowa: Jak będę mieć…
Taki sposób myślenia powoduje, że nawet jeśli zarabiamy więcej pieniędzy to i tak nigdy nie jest “wystarczająco”, by odłożyć określoną kwotę na oszczędności. Nie jest to motywujące, bo jest rozumiane jako odmawianie sobie czegoś.
 
Zmiana następuje, gdy ZMIENIAMY SŁOWA na: Najpierw zapłać sobie.
To powoduje, że nie tylko Nawyk Oszczędzania się wzmacnia, ale i rośnie Nasze poczucie własnej wartości i szacunek do siebie. Zaczynamy zupełnie inaczej rozumieć to działanie.
Wprowadzenie tej zasady u wielu osób z którymi pracuję staje się TOTALNĄ TRANSFORMACJĄ ich podejścia do pieniędzy. To jest niesamowite! Bo wystarczy tą czynność po prostu inaczej nazwać i wszystko całkowicie się zmienia!
 
Kluczem w skutecznym zarządzaniu własnymi finansami jest radykalna zmiana sposobu myślenia. To myślenie jest 1 krokiem dalszego procesu po którym występują emocje, decyzja i działanie. A z kolei wielokrotnie powtarzane działanie tworzy nawyk.
W gromadzeniu oszczędności to właśnie nawyk robienia tego systematycznie i konsekwentnie jest najważniejszy, a nie sama kwota.
Z biegiem czasu zyskujesz na tym najwięcej – nie tylko pod względem finansowym, ale także emocjonalnym i psychicznym.

Napisz w komentarzu czy zmiana wypowiadanych słów pomoże Ci dbać o swoje finanse skuteczniej?

jak oszczędzać pieniądze
Zamykamy zapisy za:
:
:
: