Dlaczego warto tworzyć listy To-Do i produktywnie zarządzać zadaniami?

produktywne-zarządzanie-zadaniami-lista-to-do-bogumilamuchapl
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter

Podnoszenie efektywności osobistej wymaga konkretnych kroków. Jeśli
towarzyszy Ci właśnie poczucie, że mógłbyś osiągać więcej za mniej, to poznaj sposoby zarządzania sobą w czasie i zadaniami.

Aby lepiej zarządzać sobą w czasie i realizować wszystkie zaplanowane cele warto zgłębić temat tworzenia własnych list To-Do. One często kojarzą się z nieskończoną ilością zadań, które dostarczają tylko stresu i frustracji…Ale czy na pewno?  Dobrze skonstruowana lista zadań jest niczym GPS podczas podróży samochodem. Może pomóc Ci zrealizować określone zadania w krótszym czasie, przybliżając się do wyznaczonego celu.

Ja do tej pory próbowałam różnych systemów zarządzania czasem. Jedne z nich działały lepiej, inne gorzej. Lecz chcąc realizować swoje zadania szybciej i efektywniej postanowiłam uporządkować swoją listę w jeden sprawdzony dla mnie sposób. Ostatnio podzieliłam sobie wszystkie projekty na osobne listy, a w nich poszczególne zadania, które są na drodze do jego realizacji. Oprócz tego jest też osobna lista codziennych zadań, którą tworzę każdego dnia wieczorem. A raz w tygodniu – przegląd wykonanych czynności i analiza, czy to co robię sprawia, że idę we właściwym kierunku.

Ale nie od zawsze tak było. Wiele razy pracowałam w ogromnym chaosie i plan mojego dnia w żaden sposób nie przypominał ustrukturyzowanej listy To-Do Długotrwały bałagan jest nieco męczący… bo to jest tak jakbyś jechał w wyznaczone miejsce z ciągłym poczuciem niepewności i zadając sobie pytanie – czy rzeczywiście tam dojedziesz.. Organizowanie swojego dnia i dobra strategia pomoże Ci w efektywnym zarządzaniu swoim czasem. Powinieneś wiedzieć, że:

  1. Po pierwsze – Przejmujesz kontrolę nad swoim tygodniem pracy. Będziesz wiedzieć co jest pilne do wykonania na już, a co można odłożyć na później.
  2. Po drugie – Będziesz terminowy z projektami nad którymi pracujesz. A dzięki temu zdobędziesz większe zaufanie i szacunek innych.
  3. Po trzecie – Prowadzenie listy To-Do ułatwi Ci życie. Nadmiar obowiązków nie będzie Cię już przytłaczać.
  4. Po czwarte – Pozbędziesz się reakcji emocjonalnych i zajmowania się sytuacjami, które mogą chwilę poczekać. Nie ma nic gorszego niż poczucie winy ze względu, że czegoś nie robisz, lecz może właśnie to zadanie jest zupełnie zbędne.
  5. Po piąte – Zrobisz więcej w krótszym czasie. A także zaczniesz być bardziej produktywny, nie aktywny. Gdyż właściwe zarządzanie nie polega na tym, żeby robić mnóstwo rzeczy i odhaczać kolejne zadania z listy, tylko polega na skupieniu się na odpowiednich priorytetach, które mogą doprowadzić Cię do wcześniej zaplanowanego celu.
  6. Po szóste – Unikniesz presji, która blokuje kreatywność i zaprząta głowę
    ciągłym myśleniem, że masz jeszcze coś do zrobienia. 
  7. Po siódme – Właściwa organizacja zwiększy poziom koncentracji na zadaniu, które wykonujesz.

Nie ulega wątpliwości, ze osiąganie efektywności osobistej jest bezpośrednio związane z planowaniem określonym czasem. Wykonanie listy ToDo jest szczególnie przydatne dla ustalania wszystkich aktywności i realizacji zadań. Dlatego zadaj sobie pytanie: Czy dobrze wykorzystuje dostępny czas?

Miej świadomość, że nawet najlepszy plan zarządzania czasem może napotkać zakłócenia. Nie jesteś w stanie przewidzieć wszystkiego. Uwzględniaj wszystko to, co może pojawić się w codziennych czynnościach dość niespodziewanie, poczynając od zawirowań nastroju, po ingerencje z zewnątrz. Dlatego też przygotuj na próbę tygodniowy plan i metodą małych kroczków wybieraj kurs na produktywność. Pamiętaj, że nie bez powodu stwierdza się, że czas jest tym czego najbardziej potrzebujemy, ale wykorzystujemy najgorzej. Dlatego tylko od Ciebie zależy, na ile podejmiesz to wyzwanie i zawalczysz o siebie. Chaos nie sprzyja nikomu, nawet najbardziej zdeterminowanej i zaangażowanej osobie.

A jak to wygląda u Ciebie? 
Lubisz planować swoje działania według określonej listy zadań? 
Czy raczej spontanicznie podchodzisz do życia?

Napisz w komentarzu poniżej.

wizja #cele #planowanie
Udostępnij
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Już wkrótce nowe szkolenie!

Polecane

Instagram

Mówi się, że Nowy Rok to Nowe Możliwości.☝️Kolejne 365 dni okazji co daje 8760 godzin, w przeliczeniu na minuty aż 525 600! ⏱Robi wrażenie prawda? Jednak największe znaczenie dla tych liczb nadasz tylko Ty! Czy masz już plan jak je wykorzystać? Jakie cele spełnić? Co doświadczyć? Czego się nauczyć? 🙂 Ja zawsze na początku roku zadaję sobie te pytania. Cel to droga, a droga to podróż. 🏎🛣 Z ogromną radością patrzę na najbliższy czas. Pojawi się wiele zmian 🙂A ja lubię podróżować i doświadczać nowego, nawet jeśli ta przestrzeń jest tuż za rogiem, bardzo blisko. 😉 Wspaniałego 2022 pełnego przygód, rozwoju i bogactwa! 🥂 Ty wyznaczasz kierunek tej drogi, dlatego nastaw się pozytywnie! 🥰 I nie czekaj za długo na realizację 👍 Czas na Nowe! ☺️ To co było trzeba zostawić już za sobą i spojrzeć przed siebie 💙Pozdrowienia znad polskiego morza 🌊 #nowyrok #nowyroknowaja #2022goals #polskiemorze🌊 #morzebałtyckie #styczeń2022 #nowecele👊 #nowemozliwosci #zmiany #zmianywzyciu #szerokaperspektywa #kobketazpasja #kobietasukcesu #nowaja #bogumilamuchapl #markaosobista #plannadzialanie #zyczenianoworoczne2022

Uwielbiam ten czas za momenty refleksji, podsumowania i czas ze sobą oraz bliskimi ✨ Ten czas jest potrzebny i magiczny. 🌟Zanim przyjdzie kolejny projekt, deadline i rozwojowa gonitwa warto odłożyć to wszystko chociaż na chwilę i pobyć w tej chwili „tu i teraz”. 🎄 Chwila, która jest magiczna i przypomina o tym co jest dla Nas naprawdę ważne. 💙 Dlatego już dziś chcę Ci życzyć Magicznej Chwili w Święta i kolejnych pięknych, wymarzonych momentów w nadchodzącym 2022 🙂🎁💙✨ Wszystkiego co najlepsze! 🥰 #życzeniaświąteczne #nadchodzi2022 #christmastree #choinka🎄 #magicznechwile❤️ #wartosci #tocoważnewżyciu #świętabożegonarodzenia🎄🎅 #christmas2021💙 #refleksjaożyciu #magiaswiąt #bogumilamuchapl #planowanieroku2022 #podsumowanie2021 #spokojnyumysł #rozwoj #rodzina #sukces #energia #markaosobista

„Bez pasji nie masz energii, a bez energii nie masz nic.” 💪 To słowa ludzi sukcesu, które idealnie pasują do każdej sfery życia. Co daje mi sport? 🤸‍♀️ Przede wszystkim energię i moc, dzięki której mogę zrobić więcej ☝️ To ćwiczenie swojego charakteru i nawyków, a także przełamywanie mentalnych wymówek i podpowiedzi typu: „nie da się”, „nie dam rady” itp. Zamiast wierzyć w te słowa może lepiej zacząć z nimi walczyć wzmacniając swoją wewnętrzną siłę i poczucie własnej wartości! 👊 W końcu „to co wewnątrz to na zewnątrz” - czyli prawdziwa zmiana czy decyzja najpierw zawsze pojawia się w środku. I w sporcie i w biznesie i w życiu - zasady są takie same. Zatem jak je poznać? 🤔 Kluczem zawsze jest samoświadomość i poznanie siebie 😉🧠 Cała reszta zostanie do Ciebie dopasowana, gdy odkryjesz co jest Twoje! ☝️ Dlaczego o tym mówię? No właśnie… Kiedyś wierzyłam że zmiana jest bardzo ciężka, niczym ciężar na siłowni którego nie jesteś w stanie podnieść, a jeśli już to na pewno nie na pierwszym treningu. 🏋️‍♀️ Prawda jest jednak taka, że zmiana potrzebuje systematycznego nawyku i wytrwałości. 🙂 Dlatego jeśli odpuszczasz po pierwszej podjętej próbie - po prostu nie dajesz sobie szansy. Kluczowe jest to, aby: 👉 Poznać siebie i swoje cele 🧠 👉 Podjąć decyzję ☝️ 👉 Podjąć działanie 💪 👉 Sprawdzać i korygować 💙 To tak w rozwojowym kontekście, a w kwestii tego śmiesznego kombinezonu… 😅 Właśnie będąc zmęczona ciągłym próbowaniem i brakiem systematyczności w treningach brakowało mi jakiegoś elementu, który pasowałby do mnie. 3 miesiące temu odkryłam EMS - ćwiczenia w impulsowym kaftanie 😁 Szybkie, konkretne i efektywne! 💪 Dzięki @widera_lukasz działam systematycznie, a to wszystko daje mi energię, rezultaty i fajną zabawę 😁 Jeśli chcesz spróbować polecam @emsfitfactory ☺️ Mam wrażenie, że dzięki temu wszystko przyspieszyło i zmierza w zaplanowanym kierunku 🎯 A jak u Ciebie z poziomem energii i jakim sposobem ładujesz swoje baterie? 🔋🔌😁 #trening #sport #sportgirl #energywork #energia #moc #dzialanie #treningems #treningemesłódź #aktywnoscfizyczna #pasja #pasjadosportu #psychologiasportu #siłaumysłu🧠 #silaumyslu #mindset #zmiana #efektyćwiczeń

Lubisz dostawać prezenty? 🎁 Ja uwielbiam! 😍 Szczególnie jak są pomocne w realizacji kolejnych celów i marzeń 😌💙 Taki prezent czeka na Ciebie w moim BIO ☝️Z okazji Mikołajek 🤶🎄 Najnowszy eBook o Marce Osobistej w 7 krokach 😎 Skuteczne działanie w internecie i rozwój własnej Marki Osobistej dziś jest bez wątpienia Aktywem, które daje wiele korzyści. Bez względu na to czy pracujesz na etacie, prowadzisz własną firmę czy masz wolny zawód - może być dla Ciebie olbrzymim zasobem. 🙂 Jest to także świetna możliwość budowania relacji i zaufania. 🌟 Poznaj 7 filarów, które są kluczowe by skutecznie zacząć i osiągać najlepsze rezultaty, a także uniknąć popularnych błędów. Szczególnie na początku drogi. 🙃 Spełnienia prezentowych marzeń w te święta! 💙 Postaw na rozwój, który przybliży Cię do realizacji marzeń 🎁 Wszystkiego najlepszego od Mikołajki 😁 #mikolajki #mikolaj #prezent #prezentyświąteczne #ebook #MarkaOsobista #biznesonline #personalbranding #szczescie #sukces #pasja #relacje #ludzie #ekspertka #wiedza #rozwoj #cele #marzenia #dzialanie

Minął juz tydzień od zakończenia wyzwania z Marki Osobistej, a ja ciągle dostaję wiadomości z opiniami zadowolonych uczestników 😍 Zawsze w takich chwilach towarzyszy mi niezwykła satysfakcja i chęć sięgnięcia po więcej! ☺️☝️ I tak właśnie robię planując i wdrażając kolejne projekty. 💙 Zobacz w BIO 🙃☝️ O wiele Więcej na pewno wkrótce, lecz dziś chciałabym poprosić Cię o krótki komentarz ☺️📩 Jeśli uczestniczyłeś/aś w ostatnim wyzwaniu z Marki Osobistej albo masz już mój eBook o 7 Filarach Marki Osobistej napisz poniżej swoją opinię, krótki komentarz 📩 Dziękuję, że jesteś 💙 #MarkaOsobista #markaosobistaodzera #filarymarkiosobistej #psychologia #biznesonline #zespol #wyzwanie #dzialanie #personalbranding #niezaleznosc #rozwójosobisty #rozwój #wyzwanie5dni #zarabianiewinternecie

Czy zastanawiasz się czasem jakie zdjęcie będzie pasowało do historii? 🙂 Ja wcześniej dość często zadawałam sobie to pytanie i dziś odpowiadam - po prostu naturalne 😉💙 Tak jak na dzisiaj - w leginsach, na sportowo. Bo tak najczęściej wygląda mój proces tworzenia ☺️ I tak wygląda on właśnie w tej chwili 😁 Szlifuję ostatnie materiały na 5-dniowe wyzwanie podczas którego będzie mowa o skutecznym działaniu w internecie i procesie kreowania Twojej Marki Osobistej. 🌟 O czym będzie mowa? O tym jak przygotować się do działania online, jak odkryć swoje talenty i archetyp marki. Jak zaplanować właściwą komunikację, o tym jak to robić w praktyce oraz jak rozszerzać swoje działania na większą skalę. To i jeszcze więcej przez najbliższe 5 dni. Razem z praktycznymi ćwiczeniami, które sprawią, że po ich wykonaniu efekty będą widoczne od razu. 🙂 Dołącz BEZPŁATNIE 😃 Zajmij swoje miejsce w linku w Bio ☝️ Mam nadzieję, że widzimy się już jutro, czyli poniedziałek o g. 20:00 👋 #dzialanie #szkolenie #wiedza #doswiadczenie #radosc #sportowo💪 #energia #procestwórczywtoku #MarkaOsobista #zarabianieonline #workonline #wyzwanie5dni #MasterBrand #wyzwanieonline #sharingiscaring💕 #archetypymarki #talenty #personalbrandingtips

Może Ci się spodobać